הוזמנו לתוכנית הבוקר בערוץ 13 לספר על מהי בנייה מתקדמת ועל כל החידושים שיכולים לעזור לכם.

אז כמובן תחום הבניה עדיין בועט, תומר פריד נמצא איתנו כאן והוא סמנכ”ל שיווק ומכירות ברייכבך, בנייה מתקדמת שיגלה על החידושים והטכנולוגיות בתחום שיכולים להעולי לכם, בעיקר אני חושב שהתרשמתי מהנושא של הבנייה מותאמת אקלים, בנייה ירוקה, בידוד, דברים כאלה זה נורא מעניין.

– תומר: אכן, תחום מרתק. באמת תחום הבנין הצליח לשמר את עצמו כתחום פעיל, גם בסגר, הרי זה תחום ענק. אני אתן קצת נתונים, שוק הבניה בישראל מתוך הנתונים של התאחדות בוני הארץ שוק של 141 מיליארד שקל בשנה, מתוכו בסביבות ה-80 מיליארד שקל בנושא המגורים. כל נושא הבנייה המתקדמת שבו אנחנו עוסקים, זה תחום שכל ה-20-25 שנים האחרונות תפס תאוצה מאוד גדולה. אם פעם, הבנייה הייתה מאוד דו- מימדית, היינו באים לאדריכל, האדריכל היה ממקם את הבית על המגרש, בעיקר מתעסק באסתטיקה ופרקטיקה. היום במשך השנים האחרונות, כל התחום הזה עבר מהפכה מטורפת, גם בהיבטים של התכנון. היום כבר הבונה, הדור החדש של הבונים, נכנסים לקרביים של התכנון. האדריכלים שלמעשה מתכננים את הבתים האלה, משתמשים בכל מיני עזרים טכנ’ שגם הם התפתחו בצורה מטורפת בשנים האחרונות. היום כל תוכנת שרטוט ותכנון שבעבר הייתה משרטטת קווים וככה היו יוצאים התוכניות.
היום כל תוכנת שרטוט משטטת קווים, הלקוח הבונה נכנס לקרביים ומעורב מאוד בפרויקט, כל תוכניות יודעת לקפוץ לתלת מימד ולא רק זה, היום יש כל מיני עזרים של מידול אקלימי, משטר רוחות, כיווני אור, ז”א כל הנושא של תכנון הבית הפך להיות שונה ומתקדם יותר.

מראיין – מה זו בנייה יבשה? אתה אומר יש מעט רכיבים רטובים, מה הכוונה?
תומר – נכון, אנחנו נכנס לשיטת הבנייה עצמה. אם פעם, לפני 20-25 שנה היו בונים בצורה מאוד שבלונית, שלד בטון, בלוקים, טיח בחוץ, טיח בפנים, כל השיטות האלה שיטות בנייה רטובות. היום, השיטת בנייה מתקדמת מתבססת על שלדי פלדה, פלדה עבת דופן.

ופה נכנס הנושא של הציפויים, חוץ ופנים הכל בשיטות יבשות. אין יותר את החומרים הרטובים ולמעשה ייבוש של חומרים. יש מגוון מטורף של ציפויי חוץ שהם לא רק צמנטים מבטון: פולימרים, אלומניום, נחושת, זכוכית.

מראיינת – איך זה מבחינת מחירים? זה משתנה לטובת הצרכן? לרעת הצרכן?
תומר – שאלה מצוינת. בבנייה הקונבנציונלית, היה מבנה שהוא שבלוני, לא היו הרבה אפשרויות. אני לא מדבר על פרטי הגמר של המטבח, של הברזים, של הריצופים, זה למעשה אחיד לכל שיטות הבניה.

בשיטות הבניה המתקדמות אני מדמה את זה לארגז של קוביות לגו, את כל חתך הקיר והנתבחים השונים אנחנו בונים יחד עם הלקוח והאדריכל שלו.
ז”א בנושא העלויות, מי שיש לו פחות כסף ורוצה להשקיע פחות, הקומפוזיציה שנבנה לו תהייה צנועה יותר ומי שלמעשה רוצה להפליג בחומרים ולהשקיע יותר כסף במבנה עצמו, אנחנו יודעים להעשיר את החתך. אבל היתרון הגדול הוא הבידוד התרמי המאוד גבוה שהמבנה מקבל.

מידע מקצועי נוסף
שכתבנו במיוחד בשבילכם:

חברה לבניית וילות

למה עדיף בית יביל

מדוע בית נייד עדיף על בית מסורתי בעולם של היום, אנשים מחפשים יותר ויותר צורות דיור חלופיות המציעות יותר גמישות וניידות מאשר בתים מסורתיים.…
קרא עוד ->
רייכבך רייכבך בניה מתקדמת - קבלן מפתח - קבלן וילה

כל היתרונות של בניה יבילה

  ענף הבנייה המתפתח ללא הרף אינו זר לשימוש החדשני במכונות ובטכנולוגיה, ומנוף הבנייה הנייד בהחלט אינו יוצא דופן. מנוף נייד משמש בענף הבנייה…
קרא עוד ->

4 יתרונות של בניה מתקדמת

חומרי בניה מודרניים עשו דרך ארוכה מאז ימי הלבנים והטיט הבסיסיים. עם המצאת חומרים וטכנולוגיות חדשות, תעשיית הבנייה עשתה צעדים גדולים ביעילות ובבטיחות. להלן…
קרא עוד ->
שלח הודעה
1
צריכים עזרה?
היי :)
איך אפשר לעזור?